LOGOWANIE

Skorzystaj z opcji logowania aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów

SZEROKI ZAKRES USŁUG

Zespół firmy OPTOMER świadczy fachowe usługi optotelekomunikacyjne, wykorzystując w tym celu swoje wieloletnie doświadczenie oraz najwyższej jakości osprzęt do instalacji i montażu, m.in. profesjonalne reflektometry i spawarki światłowodowe. Klientom zapewniamy kompleksową i terminową realizację powierzonych nam prac.

W celu zapewnienia Klientom jak najbardziej kompleksowej obsługi wykonujemy prace z zakresu montażu i okablowania gniazdek, muf oraz przełącznic światłowodowych według indywidualnego zapotrzebowania.

Podejmujemy się uzbrojenia i wyposażenia osprzętu w podzespoły – zarówno te zakupione w naszej firmie, jak i te dostarczone przez Klienta.

W ramach wsparcia Klienta przy sprzedaży nowego systemu lub technologii jesteśmy w stanie wykonać sieć pilotażową lub pokazową, na której możemy przeszkolić go w zakresie jej obsługi lub ewentualnej przyszłej rozbudowy. Przygotowujemy instalacje sieci światłowodowych budowane w oparciu o:

– mikrokanalizację,

– sieci napowietrzne,

– sieci FTTH (PON).

Stali klienci naszej firmy zyskują możliwość skorzystania z dodatkowych usług spawania i pomiarów reflektometrycznych sieci światłowodowych. Przeprowadzamy pełną diagnostykę, lokalizujemy usterki, a także służymy doradztwem oraz pomocą przy projektowaniu nowych sieci w oparciu o nasze rozwiązania.

Prace wykonujemy przy pomocy takich narzędzi, jak spawarka światłowodowa FITEL S178 A2 czy też reflektometr YOKOGAWA AQ7280 przy pomiarach na falach o długości 1310 nm, 1550 nm oraz w pomiarze na linii aktywnej na fali 1625 nm.

Przy zamówieniu związanym z budową drabinek kablowych lub duktów światłowodowych służymy pełnym wsparciem w zakresie projektu, kosztorysu, zestawienia materiałowego oraz montażu na miejscu inwestycji wskazanym przez klienta.

Oprócz własnej produkcji wysokiej jakości złączy światłowodowych prowadzimy także usługi zarabiania złącz na obiekcie, na kablu powierzonym i innych według indywidualnej specyfikacji Klienta.

Nasi eksperci dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z dziedziny techniki światłowodowej poprzez specjalistyczne szkolenia w zakresie:

 • spawania i pomiarów światłowodów,
 • projektowania pasywnych sieci optycznych FTTH (PON),
 • pomiarów pasywnych sieci optycznych FTTH (PON),
 • budowy, technologii i instalacji mikrokanalizacji,
 • teorii, architektury oraz montażu sieci podwieszanych.

Oferujemy certyfikowane szkolenia stacjonarne, praktyczne i eksternistyczne. 

  NAPISZ DO NAS
  ZAUFALI NAM

  POZNAJ PEŁEN ZAKRES NASZYCH PRODUKTÓW

  Sprawdź katalogi produktowe firmy OPTOMER. Oferujemy elementy połączeniowe, osprzęt stacyjny i kablowy, komponenty sieci dostępowych FTTX i napowietrznych, a także wiele innych rozwiązań.
  POBIERZ KATALOG