LOGOWANIE

Skorzystaj z opcji logowania aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów

MARKA OPTOMER OD PONAD
30 LAT KOJARZONA JEST Z NAJWYŻSZĄ JAKOŚCIĄ

OPTOMER to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym, specjalizująca się w technice światłowodowej.  Działając jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND SA – lidera w tej branży na świecie, gwarantujemy innowacyjne rozwiązania, najnowsze technologie oraz pełne wsparcie techniczne.

Najlepsze parametry i niezawodność naszych produktów potwierdzają nagrody branżowe oraz pozytywne opinie użytkowników.

POZNAJ NASZĄ
HISTORIĘ

 

 • 1992 Firma OPTOMER powstaje w Łodzi jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy DIAMOND i jeden z pierwszych w Polsce producentów sznurów optycznych oraz osprzętu światłowodowego. Transfer zaawansowanych urządzeń produkcyjnych i pomiarowych, umożliwia nam precyzyjne wykonanie złączy optycznych o niespotykanych do tej pory parametrach transmisyjnych. OPTOMER zostaje także polskim pionierem we wdrożeniu technologii maszynowego polerowania czoła ferruli i aktywnego centrowania rdzenia światłowodu. Rozpoczyna produkcję wszystkich standardów złączy optycznych.
 • 1995 Złącza światłowodowe E-2000 zostają nagrodzone złotym medalem targów INTERTELECOM ’95. Dzięki swojej przydatności w najbardziej odpowiedzialnych sieciach transmisji światłowodowej, stają się obowiązującym standardem wśród głównych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.
 • 1997 OPTOMER uzyskuje certyfikat potwierdzający włączenie przedsiębiorstwa do Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 firmy DIAMOND. Umożliwia to korzystanie przez polskiego producenta z najnowocześniejszego zaplecza laboratoryjnego na świecie. Wszechstronne i precyzyjne badania sznurów optycznych, w tym pomiary interferometryczne, dowodzą doskonałej jakości złączy produkowanych w Łodzi.
 • 1998 Firma OPTOMER rozpoczyna dystrybucję nowoczesnych zwielokrotniających systemów abonenckich PCM i ISDN dla sieci miedzianych produkowanych przez Innovative Pair-gain System.
 • 2000 System światłowodowego osprzętu dla sieci dostępowych SD-2000 zdobywa prestiżowy nagrodę „Złotego Lauru Infotela” za innowacyjne, wybiegające w przyszłość rozwiązania. Firma OPTOMER otwiera nowoczesną siedzibę umożliwiającą dynamiczny rozwój i zwiększenie produkcji.
 • 2003 Firma OPTOMER zostaje wyróżniona godłem „Polski Sukces”. Uzyskuje także certyfikat od British Standards Institution NR FS 77493, potwierdzający, że System Zarządzania Jakością w firmie zgodny jest z wymaganiami normy BS EN ISO 9001:2000.
 • 2007 Redakcja „Pulsu Biznesu” umieszcza firmę OPTOMER w prestiżowym gronie „Gazel Biznesu”, czyli przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami w biznesie. Firma OPTOMER rozpoczyna wdrażanie Systemu ERP, który pozwala na podniesienie efektywności przedsiębiorstwa w obszarze gospodarki magazynowanej, logistyki, produkcji, sprzedaży oraz księgowości.
 • 2008 Po wprowadzeniu Systemu ERP, którego konsekwencją jest poprawienie jakości obsługi klientów, firma OPTOMER uruchamia nowy serwis internetowy z autorskim rozwiązaniem prezentacji katalogu produktów.
 • 2009 Ciągły rozwój firmy owocuje opracowaniem nowego, innowacyjnego gniazdka do zastosowania w sieciach dostępowych FTTH.
 • 2010 Firma OPTOMER zostaje głównym dostawcą osprzętu światłowodowego FTTH na potrzeby budowy optycznej sieci dostępowej, realizowanej przez Telefonię Dialog. Projekt obejmuje ponad 70 tys. mieszkań w takich miastach, jak Wrocław, Zielona Góra czy też Łódź. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce oraz jedno z największych w Europie.
 • 2011 OPTOMER wygrywa przetarg na dostawę osprzętu FTTH dla Orange. Dział produkcji złącz zostaje rozbudowany o nowe stanowiska pracy, a firma wdraża centralny system druku i elektronicznego obiegu dokumentów.
 • 2012 Z okazji dwudziestolecia działalności na rynku telekomunikacyjnym, firma OPTOMER odświeża swoją komunikację wizualną. Zmianie ulega również strona internetowa, która staje się jeszcze bardziej przyjazna dla klientów. Rozbudowa pomieszczeń magazynowych umożliwia sprawniejsze i szybsze reagowanie na potrzeby związane z realizacją zamówień.
 • 2013 OPTOMER zostaje członkiem ogólnoświatowego programu Global Compact, którego celem jest poprawa warunków pracy, ochrona środowiska naturalnego oraz przeciwdziałanie korupcji w przedsiębiorstwach na całym świecie.
 • 2014 Do oferty firmy zostają wprowadzone wdmuchiwarki duńskiego producenta Fremco. OPTOMER rozpoczyna także szkolenia z ich obsługi oraz wdmuchiwania światłowodów. Firma zostaje członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska.
 • 2015 Jako pierwszy producent pasywnych elementów optycznych w Polsce, OPTOMER uruchamia sklep internetowy z możliwością własnej konfiguracji produktów przez klientów.
 • 2016 Po raz kolejny firma OPTOMER zostaje nagrodzona „Gazelą Biznesu”, przyznawaną najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim polskim przedsiębiorstwom. Ranking na zlecenie redakcji gazety „Puls Biznesu” jest tworzony przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland. Do klientów trafiają nowe katalogi w wersji papierowej oraz elektronicznej. Dalsza rozbudowa zakładu produkcyjnego obejmuje powiększenie budynku o trzecią halę pigtaili i patchcordów oraz odświeżenie części biurowej i konferencyjnej.
 • 2017 Firma świętuje 25-lecie działalności. Opracowuje kompleksową ofertę światłowodowych sieci napowietrznych FTTH, OPTOMER SKY SYSTEM, obejmującą produkty, szkolenia oraz doradztwo przy inwestycji.
 • 2018 W zakładzie produkcyjnym oraz biurze w Łodzi pracuje już ponad 130 osób. Firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową w dwóch działach: Rozwoju oraz Konstrukcji, a jej produkty eksportowane są do większości państw europejskich.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA

Diament Forbes

Firma OPTOMER została uhonorowana przez redakcję miesięcznika „Forbes” nagrodą „Diament” dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Nagroda „Forbesa” jest przyznawana firmom, które w ciągu ubiegłych trzech lat najbardziej zwiększyły swoją wartość na podstawie rankingu przygotowanego przez wywiadownię gospodarczą.

Znalezienie się firmy OPTOMER w tym jednym z bardziej prestiżowych rankingów przedsiębiorstw w Polsce, jest ukoronowaniem 25 lat istnienia firmy, jednocześnie świadczy o dostrzeżeniu w niej potencjału oraz uwiarygadnia firmę jako dynamicznie rozwijającego się partnera dla kontrahentów.

GAZELE BIZNESU 2015

Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie
najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. To wyróżnienie o wysokim prestiżu i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów.

GAZELE BIZNESU 2008

Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie
najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. To wyróżnienie o wysokim prestiżu i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów.

GAZELE BIZNESU 2007

Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie
najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. To wyróżnienie o wysokim prestiżu i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów.

Polski Sukces 2003

W roku 2003 firma OPTOMER uzyskała wyróżnienie honorowe od organizatorów III edycji konkursu „Polski Sukces" odbywającego się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Spraw Socjalnych RP.

LAUR INFOTELA

W roku 2000 firma OPTOMER uzyskała "LAUR INFOTELA" za opracowanie gotowego do wdrożenia Systemu Światłowodowego osprzętu pasywnego dla sieci FITL i zajęcie pierwszego miejsca w konkursie redakcji miesięcznika INFOTEL.

BADANIA I ROZWÓJ

Możliwość badań w akredytowanym laboratorium firmy DIAMOND, pozwala nam zagwarantować klientom najwyższą jakość produktów. Uwagi i opinie projektantów, instalatorów oraz użytkowników wykorzystywane są przez OPTOMER w procesie tworzenia nowych, optymalnych rozwiązań we własnym Biurze Konstrukcyjnym. Profesjonalne doradztwo pod względem doboru produktów i optymalnych rozwiązań światłowodowych w połączeniu z kompleksową dostawą stanowią najwyższą wartość firmy OPTOMER. Zapewniamy rzetelną obsługę procesów inwestycyjnych w segmencie optotelekomunikacyjnym, obejmującą certyfikowane szkolenia], sprzedaż oraz wsparcie techniczne. Główna siedziba firmy, Biuro Konstrukcyjne i Centrum Logistyczne w Łodzi umożliwiają szybką i pewną realizację zamówień.

Naszą specjalnością są innowacje! Firma OPTOMER jest pierwszym producentem w Polsce, który wdrożył technologię maszynowego polerowania czoła ferruli złącza światłowodowego. Aktywne Centrowanie Rdzenia światłowodu stosowane w procesie produkcji wszystkich standardów złączy optycznych odróżnia nas od innych producentów. Dzięki tej innowacyjnej technologii możliwe jest uzyskanie doskonałych parametrów transmisyjnych złączy o powtarzalnej wartości tłumienności na poziomie 0,1 dB (złacza E-2000 0,1 dB).

Przy projektowaniu nowych konstrukcji, przykładamy dużą wagę do ich zgodności z normami polskimi, europejskimi i światowymi, a wszystkie produkty i rozwiązania firmy OPTOMER posiadają Deklarację Zgodności.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI W BRANŻY

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem brytyjskiej firmy EMTELLE, oferującej szeroką gamę produktów przeznaczonych do budowy sieci optycznych oraz technologię do wdmuchiwania światłowodów. W naszej ofercie znajdują się również m.in. światłowodowe osłony złączowe firmy Hellermann Tyton z Wielkiej Brytanii, mierniki światłowodowe firmy NOYES z USA, kable światłowodowe firmy Corning z USA oraz osprzęt do sieci napowietrznych francuskich firm Acome i Telenco.

Najbliższe lata będą przełomowe dla rozwoju sieci FTTx w Polsce. Możliwość uczestnictwa, jako główny dostawca osprzętu i technologii, w budowie szerokopasmowych sieci światłowodowych (FTTH/FTTB/FTTO), przez: Telekomunikacje Polska S.A. (obecnie Orange), Telefonie Dialog S.A. (obecnie Netia S.A.)  i innych operatorow, stanowi dla firmy OPTOMER zarówno duże wyzwanie, jak i ogromną satysfakcję!

ZAUFALI NAM

  NAPISZ DO NAS