LOGOWANIE

Skorzystaj z opcji logowania aby uzyskać dostęp do większej bazy materiałów

PLASTIK STOP!

W firmie OPTOMER zdajemy sobie sprawę, że nie funkcjonujemy w próżni, a nasza działalność ma realny wpływ na otaczające nas środowisko. Dlatego też w trosce o ekosystem podjęliśmy decyzję o zmianie dotychczasowej polityki i wszczęliśmy kroki w celu ograniczenia zużycia plastiku.

Jak podają oficjalne dane Komisji Europejskiej, plastik stanowi ponad 80% wszystkich zanieczyszczeń znajdujących się w morzach i oceanach. Jego nadmierna produkcja i długi proces rozkładu sprawiają, że ta liczba ciągle rośnie, co negatywnie oddziałuje na klimat oraz zdrowie ludzi i zwierząt na świecie.

Akcja „Plastik Stop!” jest naturalnym następstwem działań firmy OPTOMER w zakresie recyklingu i segregacji odpadów. W naszej branży, gdzie szczególną wagę przykłada się do bezpieczeństwa i czystości produktów, całkowita rezygnacja z plastiku jest trudna do osiągnięcia. Wierzymy jednak, że zmniejszając jego użycie, przyczynimy się do promocji postaw odpowiedzialności ekologicznej.

Chcemy udowodnić, że stopniowe odchodzenie od plastiku nie musi oznaczać jednoczesnego spadku jakości oferowanych usług. Nie zmieniamy standardów, a jedynie środki. Właściwe przechowywanie naszych produktów i zapewnienie im odpowiednich warunków transportu niezmiennie pozostają dewizą firmy OPTOMER.

Zapraszamy do współpracy i wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że na bazie Państwa odzewu opracujemy rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom każdego z naszych Klientów!